liatex
15 بهمن 1401 - 13:39

۲۰۵ زندانی غیرعمد امسال از زندان‌های گلستان آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: امسال با کمک و همراهی مردم نیکوکار استان گلستان و خیرین ۲۰۵ زندانی غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان،‌ حیدر آسیابی در بازدید از حوزه قضایی نوکنده اظهار داشت: به یمن میلاد پربرکت حضرت علی (ع) پویش عید تا عید در گلستان راه اندازی شد تا به کمک خیران شرایط آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در گلستان فراهم شود.

وی تصریح کرد: پویش بخشش علوی، سیره نبوی برای  کمک به آزادی محکومان غیرعمد همزمان با میلاد حضرت علی(ع) در استان گلستان آغاز شده وتا نیمه شعبان میلاد امام زمان (ع) ادامه دارد.

آسیابی تاکید کرد : در قالب این پویش که از میلاد امیرالمومنین(ع) آغاز می‌شود و تا نیمه شعبان ادامه دارد، با کمک اعضای شورای حل اختلاف، مردم و ریش سفیدان و صلح یاران برای آزادی زندانیان غیرعمد و سازش در دعاوی، تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 140 محکوم غیرعمد در زندان‌های گلستان دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند افزود :این مددجویان به دلایلی همچون ناتوانی در پرداخت دیون مالی از قبیل دیه، حوادث کارگاهی و نفقه در زندان هستند که با کمک‌های مردمی امکان آزادی آنان فراهم خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان  خاطرنشان کرد: خیرین می‌توانند از طریق کد دستوری # 777*780* یا واریز وجه به شماره کارت 6037991899938439 یا شماره حساب 0106002975005 به نام ستاد دیه استان، در این کار خیر مشارکت کنند.

آسیابی افزود: امسال با کمک و همراهی مردم نیکوکار استان گلستان و خیرین 205 زندانی غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند.

وی ادامه داد: در چند ماه اخیر شاهد تحولات خوبی در زمینه افزایش سرعت رسیدگی به پرونده‌ها و پاسخگویی به مراجعان و حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در استان  گلستان هستیم.

انتهای پیام/581/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018426