liatex
15 بهمن 1401 - 13:29

توقیف ۱۹ فروند لنج صیادی در صیدگاه بوسیف بندر امام خمینی(ره)

سرپرست یگان حفاظت آبزیان شیلات خوزستان گفت:تعداد ۱۹ فروند لنج صیادی به اتهام صید غیرمجاز در فصل ممنوعه در صیدگاه بوسیف توسط نیروهای اعزامی پایگاه حفاظت منابع آبزی بندر امام (ره) توقیف شدند.

کامران شریفی سرپرست یگان حفاظت آبزیان شیلات خوزستان،امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز،اظهار کرد:طی گشت دریایی نیروهای اعزامی پایگاه حفاظت منابع آبزی بندر امام خمینی(ره) تعداد ۱۹ فروند لنج صیادی به اتهام صید غیرمجاز در فصل ممنوعه در صیدگاه بوسیف توقیف شدند.
شریفی افزود:در جریان بازرسی از شناورهای توقیف شده مقدار ۳ هزار و ۶۸۵ کیلوگرم انواع ماهی و میگو و تعداد ۱۹ دستگاه ترال کشف و ضبط شد.
به گفته شریفی تعداد ۱۱۶ نفر متهم در ارتباط با صید غیر مجاز در فصل ممنوعه نیز دستگیر شدند.

وی با تاکید بر اینکه یگان حفاظت منابع نیز در راستای اجرای قانون و حفظ ذخایر آبزیان، با قاطعیت با متخلفان برخورد خواهد کرد یادآور شد: برابر قانون حفاظت و بهره بهره برداری از آبهای جمهوری اسلامی ایران، متحلفان صید غیرمجاز آبزیان دریایی در محاکم قضایی محکوم به جرایم نقدی و مصادره محصولات آبزی و ادوات صید مکشوفا می شوند، علاوه بر این پرونده های تخلفات صیادی به کمیسیون های رسیدگی به تخلفات صیادی ارجاع و مشمول محرومیت از صید خواهند شد.
پایان پیام/
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018414