liatex
20 اسفند 1401 - 12:04

گزارش فارس از دوئل ایران و آمریکا در کشتی/ یزدانی به دنبال کلید اسرار و تیلور فراری از آنالیز/ قاسم پور بیخ گوش اسنایدر

دوئل کشتی گیران ایران و آمریکا در مسابقات ادامه دارد و با حضور قاسم پور در 97 کیلو این رقابت بیش از پیش داغ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، کایل اسنایدر در سال 2022 در غیاب رشید سعدالله اف قهرمان جهان شد. او در تورنمنت‌های اخیر کشتی در جهان در 3 تورنمنت شرکت کرد و تنها در مسابقات رنکینگ دار مصر شرکت نکرد. 

این شیوه کار قهرمان جهان است. او زیاد در مسابقات شرکت می‌کند. یکی از دلایل شاید این باشد که کشتی گیر وزن کم کن نیست اما قطعا بخش اعظم آن روحیه اسنایدر باشد که به قوای بدنی خود بیشتر از هر چیزی تکیه دارد و ابایی از مسابقه دادن ندارد. اسنایدر می داند که تنها کسی که حریف قدرت او است رشید سعدالله اف تانک روسی است که زمان بازگشتش به مسابقات مشخص نیست. 

کامران قاسم پور کشتی‌گیر کشورمان که در وزن 92 کیلوگرم کشتی می‌گیرد و توانست در مسابقات جهانی 2022 جیدن کاکس آمریکایی را شکست دهد و قهرمان جهان شود. کامران برای اینکه بتواند در رقابت‌های المپیک 2024 پاریس حضور داشته باشد باید وزن خود را بالا ببرد. این روزها او در این اندیشه است که خود را به وزن 97 برساند تا تمرینات خود را در این وزن پیگیری کند. این اقدام قطعا برای اسنایدر آمریکایی خبر خوبی نیست چرا که در کنار تانک روسی، پلنگ ایرانی هم در کمین او نشسته است. البته باید به این موضوع هم نگاه کنیم که قاسم پور در رقابت های جام جهانی 2022 آمریکا با اینکه هم وزن اسنایدر نبود نتیجه را به این کشتی گیر واگذار کرد.

در این میان بر خلاف اسنایدر دیوید تیلور است که در مسابقه شرکت می‌کند. او معمولا سالی یکی دو بار بیشتر کشتی نمی‌گیرد. حتی شده او در طول یک سال تنها یک بار کشتی گرفته است یا در مسابقات جهانی یا المپیک. این نوع کار کردن و کشتی گرفتن هم کار تیلور است، او دوست ندارد دستش برای رقبا رو شود که البته اصلی ترین و شاید تنها رقیبش در این سال ها حسن یزدانی بوده است که موفق شده 4 بار او را شکست دهد. 

از طرفی هم تیلور نگاهش کاملا المپیکی است که بعد از کسب مدال طلا در مسابقات جهانی 2018 در سال 2019 به مسابقات جهانی نورسلطان نیامد و سال المپیک سهمیه 86 کیلوگرم را گرفت و در المپیک توکیو قهرمان المپیک شود. او در حال حاضر هم به المپیک 2024 پاریس فکر می‌کند و با کمتر کشتی گرفتن می خواهد کسی نتواند او را آنالیز کند. تا حدودی هم در کار خود موفق بوده است چرا که تنها یک بار در مسابقات جهانی 2021 نروژ بود که مقابل حسن یزدانی ما تن به شکست داد. 

چیزی که در حال حاضر بسیار مهم و قابل توجه است ادامه کار تیلور به همین شیوه است تا به المپیک 2024 پاریس برسد. او نمی خواهد تا المپیک پاریس هم کسی دست را بخواند و به نوعی در معرض آنالیز قرار بگیرد. حال باید منتظر ماند و دید برای این شیوه کار دیوید تیلور کادر فنی چه تمهیداتی را خواهد داشت.

حسن یزدانی که در این سال ها مرد اول کشتی ایران بوده است با عبور از رکورد جهان پهلوان تختی خود را بیشتر در دل مردم جای داد. این موضوع انتظارات را از یزدانی بالا برد و او در مسابقات آینده کار بسیار دشواری را خواهد داشت. چرا که باید در مسابقات جهانی با دیوید تیلور سرشاخ شود. حسن یزدانی در سال 2021 با یک آنالیز دقیق توانست این کشتی آمریکایی را شکست دهد و باید در سال 2023 با تنوجه به شکست در مسابقات جهانی 2022 جبران مافات کند. 

به گزارش فارس، در مسابقات جهانی سال 2023 روس‌ها هم حضور خواهند داشت. هنوز مشخص نیست با توجه به محرومیتی که آنها دارد چگونه در این مسابقات حاضر می‌شوند.

پایان پیام/ 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1085862