liatex
20 اسفند 1401 - 15:59

جام رومن دیمیتریف| 4 آزادکار ایران فینالیست شدند

مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام رومن دیمیتریف از امروز (شنبه) در یاکوتسک روسیه در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان رقابت های مقدماتی جام رومن دیمیتریف که 4 نماینده کشورمان در آن حضور داشتند، علی قلی زادگان در وزن 61 کیلوگرم، علی رضایی در وزن 70 کیلوگرم، مجید باقری در وزن 79 کیلوگرم و محمدمبین عظیمی در وزن 92 کیلوگرم با شکست رقبای خود به دیدار فینال راه یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم علی قلی زادگان در دور نخست مقابل رودوسکی از بلاروس به برتری دست یافت. وی در دور بعد به با نتیجه 10 بر صفر پسوماس از یونان را از پیش رو برداشت. قلی زادگان در دور سوم نماینده روسیه را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف ازبکستانی گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم علی رضایی در دور اول مقابل کوپریانوف از روسیه به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 12 بر 1 احمدوف از آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 13 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رضایی در این مرحله مقابل کشتی گیری از کشور روسیه با نتیجه 10 بر 2 پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم مجید باقری در دور اول مقابل لوکاشوک از بلاروس به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کشتی گیری از روسیه با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت. باقری در مرحله نیمه نهایی مقابل حریفی از مغولستان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمد مبین عظیمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی ودرنیکوف از روسیه را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عظیمی در این مرحله از سد کشتی گیری از روسیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

رقابت های رده بندی و فینال اوزان فوق فردا برگزار می شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1086544